Truva izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 2 Yorum 6,685 Görüntülenme

Truva izle

Truva izle, Truva full izle, Truva türkçe dublaj izle, Truva hd izle, Büyük bir medeniyetin çöküşünü başlatacak savaş, Truva prensi ve Isparta Kraliçesi Helen arasındaki  büyük aşk bunun habercisidir.Prens Paris, Helen'i kaçırarak kocasına Truva büyük bir hakaret etmiş olur.Bu hakaret ailenin onurunu zedelediği için kardeşinin karısını getirmeye ant içmiş Agamemnon, kısa süre içerisinde Truva izle bütün orduları toplayarak Truva'dan Helen'i tekrar kardeşinin yanına getirmek isteyecektir.Bunu yaparken büyük savaşçı Achilles'in yanına katılmasını ister.Güçlü ve zeki savaşçı bu teklifi geri çevirse de belli bir süre sonra teklifi kabul ederek büyük bir Truva  savaşın efsanelerinden biri olur.

Truva izle

Truva, Yıl Milattan Önce 1250. Bronz Çağının sonlarına doğru. İki gelişmekte olan millet, Truva Prensi Paris’in ardından çatışmaya girer. Paris, Isparta Kraliçesi, Helen’i, kocası Menelaus’u terk etmesi ve kendisi ile birlikte Truva’ya gelmesi için ikna eder. Menelaus, karısının Truvalılar tarafından ele geçirildiğini öğrenince kardeşi Agamemnon’dan yardım ister. Agamemnon, bu durumu Truva izle güç elde etmek adına bir fırsat olara görür. Bunun üzerine 50.000 Yunanlı taşıyan 1000 gemiyle Truva’ya savaş açarlar. Yunanlı kahraman Aşil’in de desteği ile Yunanlılar, asla yenilmeyen Truvalılar ile savaşa başlarlar. Ancak Hektor, karşısında durmak zorunda kalırlar. Film, Wolfgang Petersen’in merceğinden, bu mücadeleyi ve çizilmekte olan kaderin hikayesini anlatır.

Troy izle

10 sene devam eden ve bir medeniyetin Troy izle çöküşüne sebep olacak savaşı, Truva prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen ´in aşkı başlatır. Paris´in Helen´i kocası Kral Menelaus´tan çalması kabul edilemeyecek bir hakarettir. Aile onuru Menelaus´a yapılan bu yanlış hareketin kardeşi Agamemnon´a da yapıldığını öngörmektedir. Mikene Kralı olarak büyük bir güce sahip olan Agamemnon, Helen´i Truva´dan geri getirerek kardeşinin şerefini kurtarmak için kısa zamanda Yunanistan´ın bütün ordularını bir araya toplar.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

betine
<

Türkçe

Alternatif

Alternatif 2

betine
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Troy

  Yayın Tarihi:

  14 Mayıs 2004

  Senaryo:

  Homer, David Benioff

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 4 ödül & 21 adaylık.

  Resimler

  "Truva izle" filmine ait 6 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (2)